Jak se k nám dostanete?

Vystoupíte na Hlavním nádraží, kde Vás přivítá socha Jana Welzla, známého to Zábřežského rodáka, polárního cestovatele a vynálezce. Jeho nebojácnost, svobodomyslnost a touha jít si za svým nás inspirovala zahrnout jeho optimistickou tvář do loga našeho pivovaru. V nádražní restauraci "U Welzla" můžete naše pivo ochutnat buď přímo na čepu, nebo si zakoupit balení v PET lahvích sebou na cestu.

nádraží Welzl socha na nádraží

Od nádraží procházíte kolem Brassova rybníka tzv. Welzlovou stezkou pod překrásnou lipovou alejí až k objektu sladovny, od které odebíráme slady na naše pivečka. Cca do roku 1880 se v těchto objektech vařilo pivo v knížecím Lichtensteinském pivovaru.

kolem rybníka Brasák sladovna

Po Welzlově stezce pokračujete vzhůru po zámeckých schodech, kde se každoročně koná „Welzlův běh po zámeckých schodech“. Pokud máte dostatek sil, můžete zkusit vyběhnout.

Welzlova stezka zámecké schody

Zámeckou branou (dnes sídlo městského úřadu) se dostanete na náměstí, kde se každoročně mimo jiné akce koná i „Welzlův kufr“.

městský úřad náměstí

Na náměstí si můžete prohlédnout“Dům pod podloubím“, kde J. Welzl prožil dětství spolu se svou matkou. Přímo v domě se nachází expozice relikvií po tomto našem významném rodákovi. Na pivovarskou historii města zde upomíná morový sloup s reliéfem pivovarského cechovního znaku a upomínkou na mecenáše tohoto monumentu, sládka knížecího pivovaru Karla Josefa Poczty.

Dům pod podloubím morový sloup

Cesto z náměstí procházíte kolem pivnice u Huberta, kde se nacházel druhý historicky doložený Zábřežský měšťanský pivovar, ve kterém byla ukončena činnost v roce 1905. Na konci této ulice už můžete spatřit komín bývalé uhelné kotelny, v současnosti již sídlo našeho pivovárku.

Zábřežský měšťanský pivovar komín bývalé uhelné kotelny

 Procházka od nádraží až k nám je dlouhá necelé 3 km.


Těšíme se, že Vám bude u nás chutnat.

Pro urychlení cesty k nám můžete využít TAXI na tel: 800 100 282. Cena od nádraží k nám Vás bude stát 50.- Kč.

 

Mapa stránek Město Zábřeh
Copyright 2016 © Pivovar Zábřeh | Created by b23 | Hosted by b23 | Valid XHTML 1.0 Transitional | Valid CSS 2.1